На Рівненщині вшанували століття від дня чину Героїв Крут

29 січня 2018 року на Рівненщині відбулася низка заходів присвячених століттю чину Героїв Крут Зокрема у Здолбунові та Млинові місцеві активісти районних організацій ВО “Свобода” разом із громадою пройшли смолоскипною ходою центральними вулицями населених пунктів. Таким чином місцеві мешканці вшанували пам’ять чотирьох сотень українських добровольців, які призупинили наступ кількатисячної армії Муравйова на Київ.

Повідомляє сайт ПРО РІВНЕ з посиланням на ЕЛЕКТОРАТ.

Відтак у Млинові свободівці, спільно із прихожанами та наставниками Свято-Покровського собору УПЦ КП відправили молебень поблизу пам’ятного хреста Героям Крут на теритоії святині. По тому учасники місцевого церковного хору виконали ряд пісень у пам’ять про звитягу наших національних героїв. Після цього до присутніх звернувся керівник Млинівської районної організації ВО “Свобода” Володимир Тутевич: “Ніхто не має права забрати у нас те, що було дано нам за правом крові. Ніхто не може вказувати нам хто ми, та хто саме є нашими національними героями. Кожен із нас, тих хто пам’ятає про героїчні чини наших предків, є бандерівцем та крутянцем, славним нащадком вільних українських козаків та холодноярців. Пам’ятаймо про це та шануймо наших героїв!”.

Після чого, присутні на молебені зі смолоскипами пройшлися маршем центральною вулицею районного центру до погруддя Провіднику українського націоналізму Степану Бандері, встановленому за ініціятиви місцевої організації ВО “Свобода”.

Присутній на заході керівник обласної організації ВО “Свобода” Олексій Бучинський зазначив: “Очільники сучасної України забули про досвід Української Народної Республіки та не врахували їхніх помилок. Унаслідок цього влада лібералів та комуністів, у дев’яностих роках минулого століття, замість створення потужної української армії та захисту національних інтересів держави, вирішила товаришувати із одвічним українським ворогом ‒ Росією. Наслідком же таких безглуздих дій стала окупація частини територій України, а сучасна молодь повторює героїчну та водночас трагічну долю крутянців. Саме тому наше покоління зобов’язане перемогою довершити сторічну українську революцію та знищити одвічного ворога”.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО “Свобода”